Akcja Edukacyjna : Dzieciaki Ratują Zwierzaki

Z dniem 01 października 2021r. uczniowie klasy "0" dołączyli do Akcji Edukacyjnej : DZIECIAKI RATUJĄ ZWIERZAKI.

Dzięki Akcji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poznają życie zwierząt w trzech odmiennych regionach: życie zwierząt morskich w Morzu Arktycznym, życie małych ssaków w Polsce. Dzięki filmom, zdjęciom, prezentacjom, spotkaniom online z zootechnikami z ośrodków ratowania zwierząt dzieci dowiedzą się jak żyją i jak chronione są dzikie zwierzęta w różnych częściach świata, a na koniec będą mogły podjąć decyzję czy chcą wesprzeć ochronę poprzez charytatywny kiermasz.

Celem Akcji „Dzieciaki Ratują Zwierzaki” jest:

• zainteresowanie tematyką bioróżnorodności i ochrony zwierząt. Poprzez różnorodne działania dzieci poznają dzikie zwierzęta zamieszkujące Morze Arktyczne oraz lasy Polski;
  • kształtowanie u dzieci postawy zaangażowania społecznego;
  • wsparcie działań pomocowych na rzecz ochrony i rehabilitacji zwierząt zamieszkujących obszary arktyczne oraz polskie lasy.