Udział w kampanii "Pola Nadziei"

6 października uczennice klasy VII B Zuzanna Cilulko i Polina Barmuta wraz z opiekunem panią Barbarą Uścinowicz, reprezentowały SP 28 na inauguracji VIII edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem "Pola Nadziei".

Wizyta w schronisku dla zwierząt

W piątek, 6 października dzieci z Klubu Miłośników Podlasia odwiedziły białostockie schronisko. Wcześniej, mama Oli z kl. I zawiozła pełen samochód zebranych w szkole darów dla zwierząt. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za WIELKIE SERCE i włączenie się w akcję. Znów pobiliśmy swój rekord. Zebraliśmy 188,4 kg karmy, koce, kołdry, smycze. W schronisku czekają na adopcję cudeńka małe i te większe. Może ktoś otworzy swój dom dla czworonożnego przyjaciela?

Katarzyna Harasimowicz

CERTYFIKAT - SZKOŁA LIDERÓW

Dnia 28. września 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 28 otrzymała Certyfikat Szkoły Liderów 2016/2017 potwierdzający realizację zadań szkoły w zakresie edukacji globalnej na rzecz zrównoważonego rozwoju, zgodnie z założeniami podstawy programowej kształcenia ogólnego MEN oraz Agendą na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030. Liderem działań w tym okresie była pani Magdalena Kasiukiewicz. Serdecznie gratulujemy! Liderem działań w zakresie edukacji globalnej w roku 2017/2018 jest pani Katarzyna Zielińska.

Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania

2 czerwca 2017 r. nasza szkoła przyłączyła się do Akcji Masowego Czytania "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM". Polega ona na zebraniu uczniów (jednej lub kilku szkół) oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie oraz zrobienie zdjęcia. Celem jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników oraz, że jest to naprawdę miła forma spędzania czasu.

Chór nauczycieli

Chór nauczycieli naszej szkoły w składzie: Jolanta Gwiazdowska - dyrygent, Dorota Siemieńczuk, Magdalena Kasiukiewicz, Barbara Patejczuk, Anna Fularczyk-Androsiuk, Iwona Zarzycka, Anna Strenkowska, Elżbieta Rząca, Katarzyna Zielińska, Iwona Ejsmont, uczestniczył razem z innymi chórami w wykonaniu oprawy muzycznej Mszy Świętej w Katedrze pw. WNMP w Białymstoku. Chór wykonał następujące utwory: Archanioł Boży Gabriel, Niebiosa rosę spuśćcie nam, Witaj pokarmie, Kyrie, Sanctus, O Salutaris Hostia, Agnus Dei.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala wskazać i przekazać zauważone zagrożenia. Zachęcamy do korzystania.

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - WYNIKI

KOMUNIKAT JURY O ROZSTRZYGNIĘCIU XVI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” zorganizowała Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej nr 28 w Białymstoku pod honorowym patronatem Pani Kiry Gałczyńskiej oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Konkurs przebiegał pod hasłem „Lato, zaczekaj chwilę …”. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło 186 prac konkursowych. Jury przyznało następujące nagrody:

Subskrybuj RSS - Archiwum